YES BIŻUTERIA S.A. –  Agile w Biurze Zarządzania Projektami (PMO)

Najlepsze zespoły projektowe podejmują działania pomimo trudności. Codziennie przeskakują przez kolejne “NieDaSie” i wspinają się mozolnie na “Niemożliwe”, aby na końcu zaskoczyć rezultatami. 

Fotografia: zespół  trenuje współpracę zespołową w trakcie symulacji Raven 13

KLIENT:
YES Biżuteria SA jest jednym z wiodących producentów biżuterii w Polsce. Posiada sieć 160 salonów sprzedaży w najbardziej prestiżowych lokalizacjach.

POTRZEBA:
Zespół prowadzi coraz więcej projektów włączając reprezentantów różnych działów. Praca w zespołach interdyscyplinarnych wymaga spójności procesu dlatego zostałem poproszony o Zespół o analizę procesu zarządzania projektami. Osoby włączone w ten proces szkoleniowo-doradczy miały za zadanie pogłębić kluczowe kompetencje zarządzania projektami.

WYZWANIE:
Zaproponować takie rozwiązania, które sprawdzą się w środowisku z 40-letnią tradycją w branży wyrobów luksusowych i artystycznych.

Fotografia: zespół ustala strategię działania w kolejnej misji symulacji Raven 13

ROZWIĄZANIE:
Projekt szkoleniowo-doradczy został podzielony na 3 fazy. W pierwszej fazie została przeprowadzona Retrospektywa  zespołowa, która potwierdziła silne strony i główne obszary rozwojowe. Następnie zespół został przeszkolony w oparciu o  symulację Raven 13 oraz szkolenie Agile. Dzięki temu wszyscy zrozumieli kluczowe metody i narzędzia nowoczesnej pracy projektowej. Ostatnią fazą projektu rozwojowego były Konsultacje zespołowe, które pozwoliły zrozumieć nabytą wiedzę w konkretnych sytuacjach biznesowych uczestników.

Opinie uczestników

Błażej to profesjonalny, energiczny i inspirujący Trener. Dostarczył nam dużo konkretnej wiedzy, przydatnej w naszej pracy (!) w krótkim czasie. Materiał został przerobiony podczas gier i bardzo życiowych ćwiczeń. Potrafi słuchać, ma szeroką wiedzę i ciekawe doświadczenia z innych firm. Zdecydowanie polecam współpracę z Nim!

– Agnieszka Żak-Stechlińska

Inspirująco, ciekawie, efektywnie. Prowadzący ma ogromną wiedzę, którą świetnie przekazuje teoretycznie ale też praktycznie. Bardzo miła atmosfera! Polecam

– Agnieszka Frąckowska

Merytoryczne szkolenie z omówieniem wielu narzędzi dot. zarządzania projektami, bardzo angażujące uczestników. Najlepsze w jakim uczestniczyłam – polecam wszystkim 🙂

– Agnieszka Kaniewska

Błażej jest niezwykle profesjonalny, charyzmatyczny. Prowadzi warsztaty w sposób zorganizowany, transparentny. Sympatia i jego podejście do pozostałych osób powoduje, że spotkanie z nim to czysta przyjemność a praca staje się inspirująca.

– Marta Machowska

spotkajmy się na ZOOMie i porozmawiajmy o Twoich potrzebach