
Mir 91
REZULTATY
- Nabycie umiejętności planowania i ustalania priorytetów w projektach
- Zrozumienie kluczowych aspektów integrowania planów pomiędzy zespołami
- Znalezienie sposobów na współdziałanie w rozwiązywaniu problemów
- Poznanie narzędzi do planowania pracy w projektach (kanban)
- Odkrycie możliwości budowania synergii pomiędzy zespołami (tzw. silosami)
W trakcie symulacji przenosimy się na stację kosmiczną Mir. Naszym celem jest zrealizowanie jak największej liczby zadań, które składają się na misję. Nasza praca jest częścią pierwszego międzynarodowego programu kosmicznego. Jednym z głównych wyzwań jest pogodzenie różnic kulturowych oraz technicznych pomiędzy zespołami pochodzącymi z różnych krajów.
Symulacja pozwala doświadczyć procesu planowania wspólnej pracy, integrowania zespołu oraz realizacji zadań w czasie. Uczestnicy w trakcie działania szukają najlepszych rozwiązań i potwierdzają ich skuteczność w trakcie podsumowań. Scenariusz kładzie nacisk na współpracę pomiędzy uczestnikami w celu osiągnięcia najlepszego rezultatu. Wszyscy przebywają w tej samej przestrzeni wirtualnej i poruszają się po stacji za pośrednictwem aplikacji w smartfonie. Symulację można dostosować do potrzeb grupy i kontekstu biznesowego. MIR 91 może zostać użyty do pracy z szerokim zakresem zjawisk związanych z planowaniem i organizacją pracy w grupie.
Zapytaj o indywidualną wycenę
PROGRAM SYMULACJI
Wstęp do symulacji
- Wyjaśnienie celów i reguł symulacji
- Zapoznanie się z mapą stacji kosmicznej Mir 91
- Sprawdzenie działania symulacji na smartfonach uczestników
Pierwsza misja kosmiczna
- Planowanie (praca ze strategią, ocena sytuacji, podejmowanie decyzji)
- Stawianie celów i ustalanie priorytetów
- Pomiar rezultatów, retrospektywa zespołowa
Kolejne misje kosmiczne
- Integracja planów pomiędzy zespołami
- Narzędzia i techniki planowania zwiększające skuteczność
- Zarządzanie zmianą, ryzykiem oraz problemami
- Różnorodne techniki przeprowadzania retrospektyw
Doskonałość we współpracy zespołowej
- Cele łączne i rozłączne. Budowanie efektu synergii
- Specjalizacja i koordynacja ról zespołowych
- Organizacja ucząca się
- Ciągłe doskonalenie procesu

Błażej Goraj.
Doradca Zespołów Projektowych
20 lat temu zaczynałem od małego start-up’u ale szybko wciągnęli mnie giganci z listy Fortune500 tacy jak Hewlett-Packard i Mondelez International.
Kluczem w zdobywaniu doświadczenia była różnorodność: od projektów wdrożenia systemu help-desk, poprzez prowadzenie zmian organizacyjnych, tworzenie filmów animowanych dla dzieci, a na transformacji centrum usług wspólnych dla banku kończąc. Każdy problem projektowy, który musiałem rozwiązać kosztował mnie jeden włos z głowy.
Odkryłem, że najlepsze zespoły projektowe mają cztery moce: wizji, ludzi, narzędzi i rezultatów. Pomagam klientom rozwijać te moce prowadząc autorskie szkolenia oraz konsultacje projektowe.
Opinie
Bardzo wartościowe zajęcia! Poprzeczka dla innych wykładowców podniesiona w kosmos. Wykorzystane narzędzia pozwalają w łatwy sposób zrozumieć zagadnienia. Dobra energia gwarantowana. Polecam.
– Agata Chwiałkowska
Wow! Bardzo lekkie podejście do ciężkich tematów! Dostososowanie potrzeb i zakresu tematyki do danej grupy! Z zajęć można wyciągnąć na prawdę super pomysły do wdrożenia.
– Robert G
Praktyczne podejście i przekazanie wiedzy w niezwykle dynamiczny, zrozumiały i przystępny sposób. Świetna baza inspiracji i praktycznych porad. Zdecydowanie dobrze spędzone kilka godzin
– Krzysztof K
Zajęcia bardzo treściwe i pomimo długiego czasu spędzonego przed monitorem było warto – bardzo duża atrakcyjność ! 🙂
– Jan Dekanzade
Błażej to profesjonalny, energiczny i inspirujący Trener. Dostarczył nam dużo konkretnej wiedzy, przydatnej w naszej pracy (!) w krótkim czasie. Materiał został przerobiony podczas gier i bardzo życiowych ćwiczeń. Potrafi słuchać, ma szeroką wiedzę i ciekawe doświadczenia z innych firm. Zdecydowanie polecam współpracę z Nim!
– Agnieszka Żak-Stechlińska
Szkolenie ciekawe, obrazujące tematykę wielowymiarowo, szeroki zasób wiedzy trenera, przez całe szkolenie utrzymywana atmosfera otwartości.
– Karolina Łańska-Hejza




























