FRIS® Zespołowy

a gdyby tak mieć instrukcję obsługi do wszystkich stylów myślenia i działania?

Co to jest raport zespołowy FRIS®?

Raport to mapa potencjału zespołu od momentu zainicjowania do etapu wdrożenia wybranego
przedsięwzięcia lub projektu. Każda osoba opis jej sposobu myślenia, działania oraz postawy, którą najchętniej przyjmuje w zespole. Każdy raport opatrzony jest również komentarzem, który przedstawia dynamikę grupy, model komunikacji i współpracy oraz zawiera wskazówki pomagające podnosić efektywność zespołu.

Oto trzy kluczowe elementy raportu zespołowego:

Aktywność w zespole

Jest to prosta i praktyczna „ściąga” dla menedżera. W kilku zdaniach manifestuje różnice i podobieństwa między członkami zespołu oraz odpowiada zwięźle na pytanie: „Czego mogę się po Tobie spodziewać?”

Proces FRIS zespołu

Stanowi podsumowanie zespołu według „kropek” Procesu FRIS®, uzyskanych przez wszystkich członków zespołu. Na podstawie ich sumy na wykresie przedstawione są proporcje udziału poszczególnych perspektyw przy użyciu natężenia od 0 do 5 kropek. Pozwala odpowiedzieć zwięźle na pytanie: “Którą część projektu zespół będzie realizował najlepiej?”

Analiza potencjału zespołu

Pokazuje poziom różnorodności pomiędzy wymiarami poznawczymi oraz “punkt ciężkości” dla danego
zespołu. Dzięki temu można podjąć właściwie decyzje odnośnie rekrutacji kolejnych osób. Pozwala
odpowiedzieć zwięźle na pytanie: “Jaki mamy potencjał do pracy w danym typie projektu?”
Raport jest generowany na podstawie indywidualnych diagnoz FRIS® poszczególnych ludzi z zespołu. W trakcie spotkania on-line omówiony z liderem zespołu.

 

Błażej Goraj.

Doradca Zespołów Projektowych

20 lat temu zaczynałem od małego start-up’u ale szybko wciągnęli mnie giganci z listy Fortune500 tacy jak Hewlett-Packard i Mondelez International.

Kluczem w zdobywaniu doświadczenia była różnorodność: od projektów wdrożenia systemu help-desk, poprzez prowadzenie zmian organizacyjnych, tworzenie filmów animowanych dla dzieci, a na transformacji centrum usług wspólnych dla banku kończąc. Każdy problem projektowy, który musiałem rozwiązać kosztował mnie jeden włos z głowy.

Odkryłem, że najlepsze zespoły projektowe mają cztery moce: wizji, ludzi, narzędzi i rezultatów. Pomagam klientom rozwijać te moce prowadząc autorskie szkolenia oraz konsultacje projektowe.

więcej

Opinie

Pełen profesjonalizm podczas szkolenia, dużo merytorycznych treści, ale też dobra atmosfera, umiejętność zaangażowania uczestników do aktywnej i wydajnej pracy. Efektywnie wykorzystany czas!

– Aleksandra Winder

Serdecznie polecam szkolenia z Błażejem! Potrafi w ciekawy sposób przekazać wiedzę, zaangażować grupę do aktywnego uczestnictwa w szkoleniu, co jednocześnie zapewnia świetną zabawę!

– Dominika Romanowska

FRIS – Bardzo przydatne szkolenie otwierające oczy na samego siebie, zespół w którym współpracujemy i jacy różni jesteśmy.

– Wojtek Meller

Prowadzący jest bardzo miłą osobą i potrafi stworzyć przyjazną atmosferę podczas szkolenia, co powoduje że uczestnik nie czuje się zestresowany. Samo szkolenie prowadzone jest w bardzo profesjonalny sposób, można dowiedzieć się dużo ciekawych i praktycznych rzeczy.

– Ilona Ślemp

Omówienie mojego raportu Fris wspaniałe, rzeczowe, poparte wieloma wskazówkami jak wykorzystać swoje mocne strony jak działać, żeby unikać zagrożeń. Pan Błażej Goraj podczas omówienia wykorzystał wiele interakcji, w sposób niezwykle taktowny zwrócił uwagę na obszary które wymagają doskonalenia. Jestem bardzo zadowolona ze spotkania.

– Liliana Gdowska

Fantastyczne przygotowanie techniczne! W czasach ograniczonego kontaktu – nieograniczone możliwości. Wiedza merytoryczna przekazana w sposób tak lekki, że człowiek chłonie ją jak gąbka wodę. Profesjonalizm i pozytywna energia!

– Bartek Pasek

spotkajmy się na ZOOMie i porozmawiajmy o Twoich potrzebach