Agile – zwinne zarządzanie projektami

korzyści:

 • Zrozumienie, jak sprawnie pracować projektowo w zespołach kreatywnych, żeby było więcej namacalnych rezultatów na koniec tygodnia.
 • Wiedza, jak skutecznie rozwijać potrzeby klienta i rozróżnić “ja chcę” od “ja potrzebuję”, żeby budować produkty i usługi, które się dobrze sprzedają.
 • Umiejętność ułożenia komunikacji z dostawcami usług i zadbania o priorytety w ciągle zmieniającym się otoczeniu.
 • Poznanie najlepszych metod i trików komunikacji w zespole, również do zastosowania w zespołach zdalnych.

znajdź termin
w Calendly

Czy projekty w Twojej firmie się opóźniają? Czy jest mnóstwo niekończących się poprawek? Czy do szału doprowadza Was chaos komunikacyjny? Według badań Standish Group tylko 33% projektów udaje się w pełni, to znaczy są zgodne z oczekiwaniem i mieszczą się w terminie i w budżecie. Pozostałe to udręka zespołów i przekleństwo klientów. Podczas szkolenia doświadczycie Agile, czyli filozofii zwinnego zarządzania projektami, której stosowanie przyspiesza realizację projektów i zwiększa satysfakcję klientów. To szkolenie jest jednodniowym projektem, w trakcie którego przygotujecie produkt od pomysłu, przez realizację, do prezentacji dla klienta. Będziecie pracować w zespołach i pełnić różne role w projekcie, żeby przekonać się na własnej skórze, co to znaczy: planować projekt, definiować priorytety w produkcie, przeprowadzać spotkanie w zespole i informować klienta o problemach. Zobaczycie konkretne przykłady użycia oraz triki ułatwiające pracę.

Logistyka

 • 8 godzin szkoleniowych
 • grupa 5 – 15 osób
 • szkolenie on line w narzędziach Zoom i Miro

PROGRAM SZKOLENIA

Filozofia Agile w praktyce:

 • skąd się wziął Agile i jak go wykorzystać w projektach,
 • w jakich projektach Agile sprawdzi się najlepiej,
 • metody zwiększania wydajność pracy w projektach,
 • które metody Agile zastosować w swoich projektach,
 • porównanie klasycznych metod zarządzania ze zwinnymi,
 • projekt vs produkt.

Role i narzędzia w projekcie zwinnym:

 • kto jest kim w projekcie zwinnym (klient, koordynator, specjalista, twórca),
 • łączenie ról, skalowanie zespołów,
 • przywództwo sytuacyjne i koncepcja wspierającego liderstwa,
 • jak sprawnie przygotować rejestr produktowy,
 • jak śledzić problemy i odpowiednio informować klienta,
 • jak rozumieć przyrostowe wytwarzanie produktu.

Planowanie pracy i komunikacja w projekcie zwinnym:

 • planowanie i podsumowywanie sprintów,
 • jak używać procesu Kanban w projekcie zwinnym,
 • techniki zwiększania jakości produktu,
 • jak powinno wyglądać demo produktu,
 • wygodny sposób ustalania priorytetów,
 • skuteczna praca z wymaganiami klienta.

Monitorowanie przebiegu projektu:

 • metody szacowania pracy, monitorowanie przebiegu projektu, definicja prędkości zespołu,
 • przegląd dostępnych narzędzi projektowych, żeby można zacząć pracować zwinnie już następnego dnia
 • rozwiązywanie problemów i kryzysów,
 • jak przeprowadzić efektywną retrospektywę projektu.

Cel szkolenia:

Przekazać praktyczną wiedzę w taki sposób, żeby uczestnicy mogli zastosować filozofię Agile w swoich projektach już następnego dnia.

Forma merytoryczna:

 • warsztat
 • symulacja projektu,
 • case-study
 • panel dyskusyjny

Opinie

Fantastycznie poprowadzone warsztaty! Świetne przygotowanie – wielki plus za maila ze wskazówkami odnośnie przygotowania się do warsztatów, co ułatwiło ich sprawny przebieg. Punktualnie, rzeczowo, z dbałością o szczegóły i dobrą atmosferę. I bardzo kreatywne! Nauka zarządzania poprzez elementy gry, czyli połączenie działania z myśleniem i teorią w oprawie zabawy. To był bardzo wartościowy i owocny dzień. Dzięki!! 🙂

– Anna Wojciechowska

Udział w szkoleniu prowadzonym przez Błażeja był dla mnie ciekawą przygodą. Różnorodne zadania, dialog w klimacie otwartości i akceptacji, przystępny przekaz treści – wszystko to przyczyniło się do poszerzenia mojej świadomości siebie w kontekście specyfiki myślenia i działania. Dzięki szkoleniu mam poczucie bardziej spójnego obrazu siebie, swoich zasobów i ograniczeń, co przełoży się, jak myślę, na efektywne współdziałanie z innymi. Szczerze polecam!

– Renata Chylińska

Wielka wartość dodana po szkoleniu z zarządzania projektami. Dziękuję za profesjonalizm, pozytywne nastawienie, worek wiedzy i wskazówki jak wykorzystać to w życiu. Nauka na przykładach i własnych obserwacjach-bezcenne. Przy tym świetna zabawa. Polecam zdecydowanie! Dzięki!

– Marika Ochranowicz

Super flow podczas całych warsztatów 🙂 Szkolenie merytoryczne i praktyczne. Świetna zabawa i sprawdzenie się jako zespół podczas gry. Zdecydowanie polecam! 🙂

– Agnieszka Batory

Miałam okazję i przyjemność organizowania warsztatów dla naszej firmy z zarządzania projektami. Zdecydowaliśmy się na symulację biznesową i retrospektywę – to była świetna decyzja! Warsztaty niesamowicie wciągające, wszyscy podążali z dużym zaangażowaniem a Błażej stworzył niepowtarzalną atmosferę dla wymiany wiedzy. Sam kontakt pod względem formalnym również był bardzo pozytywny – wszystko poszło sprawnie, przed warsztatami odbyliśmy spotkanie, dzięki któremu mogliśmy zdefiniować nasze indywidualne potrzeby. Serdecznie polecam! 🙂

– Agnieszka Pałasz

Świetnie poprowadzone warsztaty. Atmosfera, którą Pan Błażej wprowadził była niesamowita i napędzała do działania. Wynioslam z zajęć bardzo dużo praktycznej wiedzy. Polecam.

– Agata Górska

Jeżeli zastanawiasz się nad uczestnictwem w zajęciach, to odpowiadam: stanowczo TAK! Dużo merytorycznej wiedzy, omówionej w prosty i przejrzysty sposób z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi. Ciekawe „zagrywki” pozwalające na spojrzenie na problem z różnych stron a jednocześnie aktywujące wszystkich uczestników do wspólnego rozwiązania danego problemu. Pomysł z grą angażująca wszystkich do współpracy uważam za genialny! Polecam!

– Paweł Kowalski

Świetnie poprowadzone szkolenie z zarządzenia projektami.Nietypowe metody, interesujące rozgrywki. Polecam jako uczestnik.

– Adam Wlekly

Doskonały szkoleniowiec. Motywuje do współdziałania w grupie, integruje, bardzo klarownie wyjaśnia zagadnienia, aktywuje i pogłębia proces działania. Świetnie umiejętności facylitatorskie. Bardzo polecam.

– darijah3

Pełen profesjonalizm podczas szkolenia, dużo merytorycznych treści, ale też dobra atmosfera, umiejętność zaangażowania uczestników do aktywnej i wydajnej pracy. Efektywnie wykorzystany czas!

– Aleksandra Winder

Serdecznie polecam szkolenia z Błażejem! Potrafi w ciekawy sposób przekazać wiedzę, zaangażować grupę do aktywnego uczestnictwa w szkoleniu, co jednocześnie zapewnia świetną zabawę!

– Dominika Romanowska

Świetne szkolenie, bardzo angażujące i pozostawiające zespół z konkretnymi pomysłami i otwierającą perspektywą 🙂 U prowadzącego widać doświadczenie i ogromny profesjonalizm.

– Aleksandra Franczak

Szkolenia u Błażeja G. to must! Dopasowane do możliwości zespołu, merytoryczne, duuuużo wiedzy, ale z zadbaniem o poziom energii i humoru w grupie. Człowiek nie wie, jak te 8 godzin mija i wychodzi z masą wiedzy i pomysłów. Dobrze się szkolić u takiego praktyka 🙂

– Barbara Niżyńska

Dziękujemy za warsztat „Zwinne zarządzanie projektami Agile” dla Firmy Centrumopakowan.com, w którym uczestniczyliśmy w licznym gronie 11 osób. Przedstawiona metoda zarządzania projektami jest prosta i efektywna, ale bez poprowadzenia krok po kroku przez profesjonalistę i kilku zajęć praktycznych mało w jakiej firmie przejdzie. A to wszystko mieliśmy w ciągu jednego dnia na szkoleniu Błażeja Goraja. Błażej inspirował, uczył, prowadził ćwiczenia. Wszystko z charyzmą i w dobrym humorze. Każda z osób miała swoją rolę, zadania, wypowiedzi, nie dało się zostać pasywnym na tym szkoleniu;). Na całodniowych szkoleniach zazwyczaj mam „chwile kryzysu”, w których chce się spać. Na tym szkoleniu tego się nie zdarzyło. Serdecznie polecam:)

– Swietlana

Pełen profesjonalizm, fantastycznie przeprowadzonej szkolenie. Dowiedziałem się wielu nowych rzeczy o Agile. Błażej prowadzi szkolenia w fantastyczny, ciekawy i przede wszystkim zabawny sposób. Naprawdę warto!

– Bruno Stelmaszyk

Bardzo merytoryczne szkolenie, duża ilość ćwiczeń pozwalających lepiej zrozumieć ideę i cel szkolenia. Pełen profesjonalizm i zrozumienie problemów, ciekawy sposób prowadzenia szkolenia – trochę na zabawnie, trochę na poważnie – pozwalało na rozluźnienie i większe zaangażowanie współuczestników. Narzędzia wykorzystywane podczas szkolenia bardzo łatwe w obsłudze i wizualnie pozwalające na zrozumienie procesów. Jestem bardzo zadowolona z przeprowadzonego szkolenia. Z czystym sumieniem polecam Błażeja – warto!

– Monika Rogalska

Szkolenie przeprowadzone w sposób bardzo interesujący, poparte przykładami z biznesu. Forma praktyczna pozwala na lepszą orientację danego tematu. Duża inspiracja!

– Roksana Obuchowska

Zajęcia bardzo treściwe i pomimo długiego czasu spędzonego przed monitorem było warto – bardzo duża atrakcyjność ! 🙂

– Jan Dekanzade

Błażej to profesjonalny, energiczny i inspirujący Trener. Dostarczył nam dużo konkretnej wiedzy, przydatnej w naszej pracy (!) w krótkim czasie. Materiał został przerobiony podczas gier i bardzo życiowych ćwiczeń. Potrafi słuchać, ma szeroką wiedzę i ciekawe doświadczenia z innych firm. Zdecydowanie polecam współpracę z Nim!

– Agnieszka Żak-Stechlińska

Szkolenie ciekawe, obrazujące tematykę wielowymiarowo, szeroki zasób wiedzy trenera, przez całe szkolenie utrzymywana atmosfera otwartości.

– Karolina Łańaska-Hejza

Szkolenie AGILE rewelacja. Tyle ciekawej wiedzy. Szkolenie w atmosferze otwartości, zaangażowania. Polecam!

– Agnieszka Mikołajczak

Świetne i inspirujące szkolenie! Wszystko na najwyższym poziomie! Bardzo polecam 🙂

– Aleksandra Interewicz

Błażej jest niezwykle profesjonalny, charyzmatyczny. Prowadzi warsztaty w sposób zorganizowany, transparentny. Sympatia i jego podejście do pozostałych osób powoduje, że spotkanie z nim to czysta przyjemność a praca staje się inspirująca.

– Marta Machowska

Interaktywna praca na zadaniach, dużo wiedzy praktycznej, która od razu można wykorzystać do działania.

– Marta Burdzinska

Bardzo mocne merytorycznie szkolenie i warsztaty, jednocześnie angażujące i inspirujące.

– Małgosia WPIP

Wspaniała atmosfera warsztatu, świetne przygotowanie i organizacja. 🙂

– Sylwia Stryjewska

Wspaniale szkolenie. Nieprzytłaczajaca, inspirująca energia i atmosfera. Angażowanie całego zespołu. Odpowiedni balans części warsztatowej i wykładowej. Minusem był brak agendy, ale był to jedyny minus 😉

– Aleksandra R.

Szkolenie przeprowadzone w formie angażujących projektów i zadań (interaktywna gra), z których sami wyciągamy wnioski pod okiem świetnego mentora.

– Filip Kensbock

Bardzo wartościowe szkolenie z Zarządzania projektami metodą Agile. Prowadzone w sposób angażujący, interaktywne, inspirujące do działania.

– Antanina Dolewa

Dzięki znajomości wielu narzędzi Błażej poprowadził zajęcia bardzo interaktywnie i warsztatowo, choć online. Ogromna wiedza została przekazana w praktyce, bo na podstawie przykładów z bogatego doświadczenia. A to wszystko w przyjemnej atmosferze. Wszystko profesjonalnie i rzetelnie 🙂

– Ewa Stefanowicz

Super wciągające szkolenie! Bardzo wartościowo spędzony czas 🙂

– Magdalena Senator

Prowadzący potrafi zbudować miłą atmosferę na szkoleniu. Sposób przekazywania wiedzy jest bardzo ciekawy,oparty na konkretnych przykładach a nie na nudnych slajdach. Bardzo dziękuję 🙂

– Beata Kamińska

Profesjonalnie poprowadzone szkolenie, w nowoczesny sposób, prostym językiem, z elementami gamifikacji. Zdecydowanie polecam!

– Piotr Sowiński

Rewelacyjne szkolenie i symulacja biznesowa
pomagająca właścicielom różnych branż spojrzeć na swój biznes z innej perspektywy a ponadto zmienić coś na lepsze
Dziękuje serdecznie za pomoc Panie Błażeju
Jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku i na pewno pomoże jeszcze nie jednej osobie . DAJE 6 gwiazdek a nie pięć:)

– Michał Drobniak

Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście, ogromne wyczucie sytuacji. Bardzo cenne i wartościowe szkolenie. Gorąco polecam!

– Iw GoNo

bardzo dobre szkolenie! charyzmatyczny prowadzący! Polecam

– Piotr Matuszewski

Skomplikowane zagadnienie podane w bardzo prosty, uporządkowany i praktyczny sposób. Niezwykle wartościowy warsztat.

– Joanna Dec-Galuk

Fantastyczne przygotowanie techniczne! W czasach ograniczonego kontaktu – nieograniczone możliwości. Wiedza merytorycza przekazana w sposób tak lekki, że czowiek chłonie ją jak gąbka wodę. Profesjonalizm i pozytywna energia!

– Bartek Pasek

gorąco polecam!!! świetnie przygotowane szkolenia, rewelacyjna energia Błażeja, która udziela się wszystkim uczestnikom :))

– Ewa Piszczorowicz

Inspirująco, ciekawie, efektywnie.
Prowadzący ma ogromną wiedzę, którą świetnie przekazuje teoretycznie ale też praktycznie.
Bardzo miła atmosfera! Polecam

– Agnieszka Frąckowska

Bardzo ciekawe szkolenie. Nie ma nudnych slajdów, podejście bardzo warsztatowe. Dużo inspiracji do rozwoju projektu.

– Oktawia Połczyńska

Świetny szkoleniowiec – otwarty, kontaktowy, życzliwy

– Marzena Zakrzewska

Bardzo polecam. Sporo innowatorskich rzeczy, które pozwalają szerzej wejść w temat. Niezwykle lekkie przekazywanie wiedzy merytorycznej. Pełny profesjonalizm.

– Pablo Dremo