Retrospektywa zespołowa

Mistrzowie nigdy nie rezygnują, a ci co rezygnują nigdy nie zostają mistrzami

REZULTATY

  • Dowiesz się co jest kluczowe dla rozwoju organizacji projektowej
  • Wypracujesz z zespołem pomysły, które zaangażują do działania
  • Zbudujesz mapę pomysłów, które usprawnią pracę
  • Dostrzeżesz mocne strony zespołu i potrzeby pracowników
  • Poznasz strony do rozwoju i pomysły na ich realizację

W procesie rozwojowym, warto zapytać ludzi co ich naprawdę boli i czego potrzebują. Burza mózgów wyłoni najlepsze pomysły na tu i teraz. Trener zbierze wszystko w mapę konkretnych pomysłów wraz z priorytetami. Retrospektywa to doświadczenie zespołowe, w którym każdy ma szansę wpłynąć na losy zespołu. Kluczem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie co mamy zrobić, żeby projekty dawały spodziewane rezultaty, a zaangażowani ludzie byli zadowoleni. Doświadczenie wielu zespołów pokazuje, że retrospektywa pozwala lepiej zrozumieć metody i narzędzia przedstawione w trakcie szkoleń i warsztatów w konkretnych sytuacjach biznesowych uczestników.

PROGRAM WARSZTATU

Narada z Koordynatorem i Zarządem

  • Omówienie sytuacji w zespole
  • Konsultacje dotyczące rozwoju oraz kluczowych wyzwań
  • Analiza stanu narzędzia projektowego

Retrospektywa zespołowa

  • Omówienie z zespołem problemów związanych z pracą projektową
  • Analiza potrzeb i pomysłów do usprawnień
  • Przegląd Reguł Zarządzania Projektami i ustalenia aktualizacji

POMIAR REZULTATÓW:

  • Zarządzanie zmianą, ryzykiem oraz problemami

NARZĘDZIA

  • Czyli w jaki sposób zapewniony jest przejrzysty dostęp do potrzebnych procedur, procesów oraz narzędzi ze szczególnym naciskiem na skuteczną wymianę informacji.

REZULTATY

  • Czyli jak bardzo skutecznie osiągane są wyznaczone cele z uwzględnieniem potrzeb wszystkich kluczowych interesariuszy.

LUDZIE

  • Czyli jaki jest poziom zadowolenia członków zespołu, który wyznacza poziom energii do realizacji programu rozwojowego oraz wdrażania zmian.

Błażej Goraj.

Doradca Zespołów Projektowych

20 lat temu zaczynałem od małego start-up’u ale szybko wciągnęli mnie giganci z listy Fortune500 tacy jak Hewlett-Packard i Mondelez International.

Kluczem w zdobywaniu doświadczenia była różnorodność: od projektów wdrożenia systemu help-desk, poprzez prowadzenie zmian organizacyjnych, tworzenie filmów animowanych dla dzieci, a na transformacji centrum usług wspólnych dla banku kończąc. Każdy problem projektowy, który musiałem rozwiązać kosztował mnie jeden włos z głowy.

Odkryłem, że najlepsze zespoły projektowe mają cztery moce: wizji, ludzi, narzędzi i rezultatów. Pomagam klientom rozwijać te moce prowadząc autorskie szkolenia oraz konsultacje projektowe.

więcej

Wykres śledzenia mierników organizacji

Forma merytoryczna:

Wykres pokazuje wyniki przeprowadzonej anonimowej ankiety wśród grupy pracowników w organizacji na przełomie roku od 01-01-2018 do 01-04-2019, w którym pokazane jest na podstawie oceny pracowników czy firma osiągnęła założone cele, czy firma ma narzędzia do zarządzania i czy są one efektywne, czy pracownicy pracują na priorytetach i jaka jest ich ostatecznie satysfakcja z pracy w projektach i zadaniach jakie wykonują.

  • warsztat
  • case-study
  • panel dyskusyjny

Opinie

Pełen profesjonalizm podczas szkolenia, dużo merytorycznych treści, ale też dobra atmosfera, umiejętność zaangażowania uczestników do aktywnej i wydajnej pracy. Efektywnie wykorzystany czas!

– Aleksandra Winder

Serdecznie polecam szkolenia z Błażejem! Potrafi w ciekawy sposób przekazać wiedzę, zaangażować grupę do aktywnego uczestnictwa w szkoleniu, co jednocześnie zapewnia świetną zabawę!

– Dominika Romanowska

Bardzo ciekawe szkolenie. Nie ma nudnych slajdów, podejście bardzo warsztatowe. Dużo inspiracji do rozwoju projektu.

– Oktawia Połczyńska

Miałam okazję i przyjemność organizowania warsztatów dla naszej firmy z zarządzania projektami. Zdecydowaliśmy się na symulację biznesową i retrospektywę – to była świetna decyzja! Warsztaty niesamowicie wciągające, wszyscy podążali z dużym zaangażowaniem a Błażej stworzył niepowtarzalną atmosferę dla wymiany wiedzy. Sam kontakt pod względem formalnym również był bardzo pozytywny – wszystko poszło sprawnie, przed warsztatami odbyliśmy spotkanie, dzięki któremu mogliśmy zdefiniować nasze indywidualne potrzeby. Serdecznie polecam! 🙂

– Agnieszka Pałasz

Doskonały szkoleniowiec. Motywuje do współdziałania w grupie, integruje, bardzo klarownie wyjaśnia zagadnienia, aktywuje i pogłębia proces działania. Świetnie umiejętności facylitatorskie. Bardzo polecam.

– darijah3

spotkajmy się na ZOOMie i porozmawiajmy o Twoich potrzebach