Raven 13 – symulacja akcji ratunkowej

korzyści:

 • Zrozumiesz jak przejść z chaosu do porządku w pracy zespołowej
 • Poznasz triki usprawniające codzienną komunikację w projekcie
 • Zrozumiesz jak wybierać najlepsze pomysły w oparciu o różnorodność w zespole
 • Przećwiczysz wyciąganie wniosków i wdrażanie usprawnień
 • Nauczysz się jak komunikować się z zespołem podczas zachodzących zmian, uwzględniając potrzeby i oczekiwania wszystkich jego członków
 • Nauczysz się planowania pracy pod presją czasu

znajdź termin
w Calendly

Symulacja projektu przedstawia akcję ratunkową prowadzoną na podwodnej stacji badawczej. W wyniku podwodnego trzęsienia ziemi cała stacja jest zagrożona. Los uwięzionych pod wodą ludzi zależy od umiejętności zespołu ratowników – ich zdolności do planowania, komunikacji i skutecznego działania.

Symulacja projektu zwinnego pozwala zrozumieć wyzwania stojące przed zespołami pracującymi w nowoczesnym środowisku projektowym. Uczestnicy mają szansę doświadczyć wspólnej dynamiki działania oraz poszukiwać usprawnień, które wpływają na efekt końcowy. Wszyscy poruszają się fizycznie po sali, żeby dotrzeć do różnych części wirtualnej mapy. Każdy podejmuje decyzje za pośrednictwem aplikacji w smartfonie (lub tablecie). Symulacja jest doświadczeniem nastawionym na integrację grupy i ćwiczenie współdziałania.

Logistyka

 • 4 godziny,
 • grupa 5 – 15 osób
 • szkolenie on line w narzędziach Zoom i Miro

PROGRAM SYMULACJI:

Sprint 0:

 • Wyjaśnienie celów i reguł symulacji

Sprint 1:

 • Planowanie (praca ze strategią, ocena sytuacji, podejmowanie decyzji).
 • Stawianie celów i ustalanie priorytetów
 • Pomiar rezultatów, retrospektywa zespołowa

Sprint 2:

 • Przywództwo (przywództwo sytuacyjne, zarządzanie talentami, budowa kompetencji zespołu, zarządzanie pracą podwładnych)
 • Komunikacja w zespole (planowanie komunikacji, stawianie celów, monitorowanie, rozwiązywanie problemów, informacja zwrotna)
 • Zarządzanie zmianą, ryzykiem oraz problemami

Budowanie środowiska innowacyjnego:

 • Rozumienie wizji i stawianie celów
 • Budowanie zaangażowania w zespole
 • Sposoby radzenia sobie ze złożonością
 • Zwinne rozwijanie metod pracy przez prototypy

Cel szkolenia:

Doświadczyć współpracy projektowej, usprawniania procesu i radości z osiągnięcia celu.

Forma merytoryczna:

 • warsztat
 • case-study
 • panel dyskusyjny

Opinie

Udział w szkoleniu prowadzonym przez Błażeja był dla mnie ciekawą przygodą. Różnorodne zadania, dialog w klimacie otwartości i akceptacji, przystępny przekaz treści – wszystko to przyczyniło się do poszerzenia mojej świadomości siebie w kontekście specyfiki myślenia i działania. Dzięki szkoleniu mam poczucie bardziej spójnego obrazu siebie, swoich zasobów i ograniczeń, co przełoży się, jak myślę, na efektywne współdziałanie z innymi. Szczerze polecam!

– Renata Chylińska

Wielka wartość dodana po szkoleniu z zarządzania projektami. Dziękuję za profesjonalizm, pozytywne nastawienie, worek wiedzy i wskazówki jak wykorzystać to w życiu. Nauka na przykładach i własnych obserwacjach-bezcenne. Przy tym świetna zabawa. Polecam zdecydowanie! Dzięki!

– Marika Ochranowicz

Super flow podczas całych warsztatów 🙂Szkolenie merytoryczne i praktyczne. Świetna zabawa i sprawdzenie się jako zespół podczas gry. Zdecydowanie polecam! 🙂

– Agnieszka Batory

Miałam okazję i przyjemność organizowania warsztatów dla naszej firmy z zarządzania projektami. Zdecydowaliśmy się na symulację biznesową i retrospektywę – to była świetna decyzja! Warsztaty niesamowicie wciągające, wszyscy podążali z dużym zaangażowaniem a Błażej stworzył niepowtarzalną atmosferę dla wymiany wiedzy. Sam kontakt pod względem formalnym również był bardzo pozytywny – wszystko poszło sprawnie, przed warsztatami odbyliśmy spotkanie, dzięki któremu mogliśmy zdefiniować nasze indywidualne potrzeby. Serdecznie polecam! 🙂

– Agnieszka Pałasz

Świetnie poprowadzone warsztaty. Atmosfera, którą Pan Błażej wprowadził była niesamowita i napędzała do działania. Wynioslam z zajęć bardzo dużo praktycznej wiedzy. Polecam.

– Agata Górska

Jeżeli zastanawiasz się nad uczestnictwem w zajęciach, to odpowiadam: stanowczo TAK! Dużo merytorycznej wiedzy, omówionej w prosty i przejrzysty sposób z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi. Ciekawe „zagrywki” pozwalające na spojrzenie na problem z różnych stron a jednocześnie aktywujące wszystkich uczestników do wspólnego rozwiązania danego problemu. Pomysł z grą angażująca wszystkich do współpracy uważam za genialny! Polecam!

– Paweł Kowalski

Bardzo wartościowe zajęcia! Poprzeczka dla innych wykładowców podniesiona w kosmos. Wykorzystane narzędzia pozwalają w łatwy sposób zrozumieć zagadnienia. Dobra energia gwarantowana. Polecam.

– Agata Chwiałkowska

Wow! Bardzo lekkie podejście do ciężkich tematów! Dostososowanie potrzeb i zakresu tematyki do danej grupy! <span style=”background-color: #aed798;”>Z zajęć można wyciągnąć na prawdę super pomysły do wdrożenia.</span>

– Robert G

Świetnie poprowadzone szkolenie z zarządzenia projektami. Nietypowe metody, interesujące rozgrywki. Polecam jako uczestnik.

– Adam Wlekly

Doskonały szkoleniowiec. Motywuje do współdziałania w grupie, integruje, bardzo klarownie wyjaśnia zagadnienia, aktywuje i pogłębia proces działania. Świetnie umiejętności facylitatorskie. Bardzo polecam.

– darijah3

Pełen profesjonalizm podczas szkolenia, dużo merytorycznych treści, ale też dobra atmosfera, umiejętność zaangażowania uczestników do aktywnej i wydajnej pracy. Efektywnie wykorzystany czas!

– Aleksandra Winder

Serdecznie polecam szkolenia z Błażejem! Potrafi w ciekawy sposób przekazać wiedzę, zaangażować grupę do aktywnego uczestnictwa w szkoleniu, co jednocześnie zapewnia świetną zabawę!

– Dominika Romanowska

* z humorem i z życzliwością
* całe doświadczenie od zaproszenia po zakończenie zadbane
* angażujące i energetyzujące narzędzia treningowe
* idealny balans pomiędzy teorią i praktyką
* skrystalizowana „anty-nuda” to odkryty w 2002 roku pierwiastek o nazwie gorajon (liczba atomowa 119)

– Adam Wilanowski

Praktyczne podejście i przekazanie wiedzy w niezwykle dynamiczny, zrozumiały i przystępny sposób. Świetna baza inspiracji i praktycznych porad. Zdecydowanie dobrze spędzone kilka godzin

– Krzysztof K

Świetne szkolenie, bardzo angażujące i pozostawiające zespół z konkretnymi pomysłami i otwierającą perspektywą 🙂 U prowadzącego widać doświadczenie i ogromny profesjonalizm.

– Aleksandra Franczak

Szkolenie przeprowadzone w sposób bardzo interesujący, poparte przykładami z biznesu. Forma praktyczna pozwala na lepszą orientację danego tematu. Duża inspiracja!

– Roksana Obuchowska

Zajęcia bardzo treściwe i pomimo długiego czasu spędzonego przed monitorem było warto – bardzo duża atrakcyjność ! 🙂

– Jan Dekanzade

Błażej to profesjonalny, energiczny i inspirujący Trener. Dostarczył nam dużo konkretnej wiedzy, przydatnej w naszej pracy (!) w krótkim czasie. Materiał został przerobiony podczas gier i bardzo życiowych ćwiczeń. Potrafi słuchać, ma szeroką wiedzę i ciekawe doświadczenia z innych firm. Zdecydowanie polecam współpracę z Nim!

– Agnieszka Żak-Stechlińska

Szkolenie ciekawe, obrazujące tematykę wielowymiarowo, szeroki zasób wiedzy trenera, przez całe szkolenie utrzymywana atmosfera otwartości.

– Karolina Łańaska-Hejza

Wspaniały warsztat. Early Stage szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży dziękuję:-)

– Tonia Bochińska

Z przyjemnością polecam!!! Błażej potrafił w świetny sposób dostosować się do panujących warunków i przekazać swoją wiedzę na zajęciach on-line. Pierwszy raz wiedza została mi przekazana w tak przystępny sposób. Poparta licznymi przykładami z życia i bogatego doświadczenia. Bardzo pozytywnie oceniam również przekazanie wiedzy za pomocą gier szkoleniowych oraz interaktywnych zadań. Do tego atmosfera na zajęciach – SUPER.

– Radek Ruks

Interaktywna praca na zadaniach, dużo wiedzy praktycznej, która od razu można wykorzystać do działania.

– Marta Burdzinska

Bardzo mocne merytorycznie szkolenie i warsztaty, jednocześnie angażujące i inspirujące.

– Małgosia WPIP

Wspaniała atmosfera warsztatu, świetne przygotowanie i organizacja. 🙂

– Sylwia Stryjewska

Wspaniale szkolenie. Nieprzytłaczajaca, inspirująca energia i atmosfera. Angażowanie całego zespołu. Odpowiedni balans części warsztatowej i wykładowej. Minusem był brak agendy, ale był to jedyny minus 😉

– Aleksandra R.

Szkolenie przeprowadzone w formie angażujących projektów i zadań (interaktywna gra), z których sami wyciągamy wnioski pod okiem świetnego mentora.

– Filip Kensbock

Dzięki znajomości wielu narzędzi Błażej poprowadził zajęcia bardzo interaktywnie i warsztatowo, choć online. Ogromna wiedza została przekazana w praktyce, bo na podstawie przykładów z bogatego doświadczenia. A to wszystko w przyjemnej atmosferze. Wszystko profesjonalnie i rzetelnie 🙂

– Ewa Stefanowicz

Super wciągające szkolenie! Bardzo wartościowo spędzony czas 🙂

– Magdalena Senator

Prowadzący potrafi zbudować miłą atmosferę na szkoleniu. Sposób przekazywania wiedzy jest bardzo ciekawy,oparty na konkretnych przykładach a nie na nudnych slajdach. Bardzo dziękuję 🙂

– Beata Kamińska

Profesjonalnie poprowadzone szkolenie, w nowoczesny sposób, prostym językiem, z elementami gamifikacji. Zdecydowanie polecam!

– Piotr Sowiński

Rewelacyjne szkolenie i symulacja biznesowa
pomagająca właścicielom różnych branż spojrzeć na swój biznes z innej perspektywy a ponadto zmienić coś na lepsze
Dziękuje serdecznie za pomoc Panie Błażeju
Jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku i na pewno pomoże jeszcze nie jednej osobie . DAJE 6 gwiazdek a nie pięć:)

– Michał Drobniak

Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście, ogromne wyczucie sytuacji. Bardzo cenne i wartościowe szkolenie. Gorąco polecam!

– Iw GoNo

– Piotr Matuszewski

Skomplikowane zagadnienie podane w bardzo prosty, uporządkowany i praktyczny sposób. Niezwykle wartościowy warsztat.

– Joanna Dec-Galuk

Fantastyczne przygotowanie techniczne! W czasach ograniczonego kontaktu – nieograniczone możliwości. Wiedza merytorycza przekazana w sposób tak lekki, że czowiek chłonie ją jak gąbka wodę. Profesjonalizm i pozytywna energia!

– Bartek Pasek

gorąco polecam!!! świetnie przygotowane szkolenia, rewelacyjna energia Błażeja, która udziela się wszystkim uczestnikom :))

– Ewa Piszczorowicz

Inspirująco, ciekawie, efektywnie.
Prowadzący ma ogromną wiedzę, którą świetnie przekazuje teoretycznie ale też praktycznie.
Bardzo miła atmosfera! Polecam

– Agnieszka Frąckowska

Bardzo ciekawe szkolenie. Nie ma nudnych slajdów, podejście bardzo warsztatowe. Dużo inspiracji do rozwoju projektu.

– Oktawia Połczyńska

Świetny szkoleniowiec – otwarty, kontaktowy, życzliwy

– Marzena Zakrzewska

Bardzo polecam. Sporo innowatorskich rzeczy, które pozwalają szerzej wejść w temat. Niezwykle lekkie przekazywanie wiedzy merytorycznej. Pełny profesjonalizm.

– Pablo Dremo