Raven 13

symulacja akcji ratunkowej

REZULTATY

 • Zrozumiesz jak przejść z chaosu do porządku w pracy zespołowej
 • Poznasz triki usprawniające codzienną komunikację w projekcie
 • Nauczysz się planowania pracy projektowej pod presją czasu
 • Odkryjesz jak komunikować się z zespołem podczas zachodzących zmian, uwzględniając potrzeby i oczekiwania wszystkich jego członków

Symulacja projektu przedstawia akcję ratunkową prowadzoną na podwodnej stacji badawczej. W wyniku podwodnego trzęsienia ziemi cała stacja jest zagrożona. Los uwięzionych pod wodą ludzi zależy od umiejętności zespołu ratowników – ich zdolności do planowania, komunikacji i skutecznego działania.

Symulacja projektu zwinnego pozwala zrozumieć wyzwania stojące przed zespołami pracującymi w nowoczesnym środowisku projektowym. Uczestnicy mają szansę doświadczyć wspólnej dynamiki działania oraz poszukiwać usprawnień, które wpływają na efekt końcowy. Wszyscy poruszają się fizycznie po sali, żeby dotrzeć do różnych części wirtualnej mapy. Każdy podejmuje decyzje za pośrednictwem aplikacji w smartfonie (lub tablecie). Symulacja jest doświadczeniem nastawionym na integrację grupy i ćwiczenie współdziałania.

PROGRAM SYMULACJI

Wstęp do symulacji

 • Wyjaśnienie celów i reguł symulacji
 • Zapoznanie się z mapą stacji badawczej Raven 13
 • Sprawdzenie działania symulacji na smartfonach uczestników

Efektywne planowanie pracy w zespole projektowym

 • Planowanie (praca ze strategią, ocena sytuacji, podejmowanie decyzji).
 • Stawianie celów i ustalanie priorytetów
 • Pomiar rezultatów, retrospektywa zespołowa

Skuteczna komunikacja w środowisku zmiennym

 • Przywództwo (przywództwo sytuacyjne, zarządzanie talentami, budowa kompetencji zespołu, zarządzanie pracą podwładnych)
 • Komunikacja w zespole (planowanie komunikacji, stawianie celów, monitorowanie, rozwiązywanie problemów, informacja zwrotna)
 • Zarządzanie zmianą, ryzykiem oraz problemami

Budowanie środowiska innowacyjnego

 • Rozumienie wizji i stawianie celów
 • Budowanie zaangażowania w zespole
 • Sposoby radzenia sobie ze złożonością
 • Zwinne rozwijanie metod pracy przez prototypy

Błażej Goraj.

Doradca Zespołów Projektowych

20 lat temu zaczynałem od małego start-up’u ale szybko wciągnęli mnie giganci z listy Fortune500 tacy jak Hewlett-Packard i Mondelez International.

Kluczem w zdobywaniu doświadczenia była różnorodność: od projektów wdrożenia systemu help-desk, poprzez prowadzenie zmian organizacyjnych, tworzenie filmów animowanych dla dzieci, a na transformacji centrum usług wspólnych dla banku kończąc. Każdy problem projektowy, który musiałem rozwiązać kosztował mnie jeden włos z głowy.

Odkryłem, że najlepsze zespoły projektowe mają cztery moce: wizji, ludzi, narzędzi i rezultatów. Pomagam klientom rozwijać te moce prowadząc autorskie szkolenia oraz konsultacje projektowe.

więcej

OPINIE

Bardzo ciekawe i angażujące 2 dni szkoleń. Szczególnie dobrze wspominam warsztaty Projektowy Survival z symulacją Raven 13. Błażej to bardzo zaangażowana osoba, pełna energii, bardzo komunikatywna z dużą wiedzą i doświadczeniem biznesowym.

– Jakub Tic

Udział w szkoleniu prowadzonym przez Błażeja był dla mnie ciekawą przygodą. Różnorodne zadania, dialog w klimacie otwartości i akceptacji, przystępny przekaz treści – wszystko to przyczyniło się do poszerzenia mojej świadomości siebie w kontekście specyfiki myślenia i działania. Dzięki szkoleniu mam poczucie bardziej spójnego obrazu siebie, swoich zasobów i ograniczeń, co przełoży się, jak myślę, na efektywne współdziałanie z innymi. Szczerze polecam!

– Renata Chylińska

Wielka wartość dodana po szkoleniu z zarządzania projektami. Dziękuję za profesjonalizm, pozytywne nastawienie, worek wiedzy i wskazówki jak wykorzystać to w życiu. Nauka na przykładach i własnych obserwacjach-bezcenne. Przy tym świetna zabawa. Polecam zdecydowanie! Dzięki!

– Marika Ochranowicz

Super flow podczas całych warsztatów :)Szkolenie merytoryczne i praktyczne. Świetna zabawa i sprawdzenie się jako zespół podczas gry. Zdecydowanie polecam! 🙂

– Agnieszka Batory

Miałam okazję i przyjemność organizowania warsztatów dla naszej firmy z zarządzania projektami. Zdecydowaliśmy się na symulację biznesową i retrospektywę – to była świetna decyzja! Warsztaty niesamowicie wciągające, wszyscy podążali z dużym zaangażowaniem a Błażej stworzył niepowtarzalną atmosferę dla wymiany wiedzy. Sam kontakt pod względem formalnym również był bardzo pozytywny – wszystko poszło sprawnie, przed warsztatami odbyliśmy spotkanie, dzięki któremu mogliśmy zdefiniować nasze indywidualne potrzeby. Serdecznie polecam! 🙂

– Agnieszka Pałasz

Świetnie poprowadzone warsztaty. Atmosfera, którą Pan Błażej wprowadził była niesamowita i napędzała do działania. Wynioslam z zajęć bardzo dużo praktycznej wiedzy. Polecam.

– Agata Górska

Więcej
spotkajmy się na ZOOMie i porozmawiajmy o Twoich potrzebach