Ecovadis – team building dla 120 osób z całego świata

W pracy potrzebujemy relacji międzyludzkich tak jak silnik samochodowy potrzebuje oleju do właściwego działania.

KLIENT:
EcoVadis – globalny dostawca usług związanych ze zrównoważonym rozwojem

ZAKRES:
Integracja wraz z modułem szkoleniowym dla 100+ osób na pięciu kontynentach.

POTRZEBA:
Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój, co miesiąc pojawiają się nowi pracownicy, a jest ich już ponad 1000 w 14 biurach rozsianych po całym świecie od NY, Toronto, przez Paryż, Barcelonę, aż po Hong Kong. Pracy ciągle przybywa, a obostrzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że ludzie chętniej korzystają z możliwości pracy zdalnej. Coraz więcej projektów prowadzonych jest w zespołach rozproszonych. W takim systemie pracy ciężej jest zadbać o budowanie relacji, które są katalizatorem dobrej komunikacji w projektach.

WYZWANIE:
Zintegrować 120 osób zespołu obsługi klienta w formie online.

ROZWIĄZANIE:
Uczestnicy zostali podzieleni na 20 osobowe grupy w dwóch obszarach czasowych: US/Kanada+Europa oraz Azja+Australia. Każda z grup wzięła udział w 4h symulacji biznesowej Raven 13, która pozwoliła zmierzyć się z wyzwaniem projektowym. Dzięki temu ludzie nie tylko mieli okazję się zintegrować ale się również wspólnie nauczyć jak planować komunikację zdalną. W trakcie kolejnych misji scenariusza akcji ratunkowej mieli okazję usprawniać proces współpracy. Jednym z ciekawych odkryć uczestników była zmiana systemu komunikacji “Push” czyli każdy pyta każdego, dużo chaotycznych wiadomości o status postępu misji) na system “Pull” czyli ustrukturyzowana komunikacja zgodna z mapą misji, która pozwalała każdemu uczestnikowi dbać o priorytety i sygnalizować ryzyka.

Opinie uczestników

One of the best team building session I ever had taking into consideration the pandemic situation and also loved the simulation app

– Dev Ramdin

This was a very unique and unexpected experience! I wanted to thank you for your great professionalism and positive vibes you brought to this activity!! I would recommend it to any company 🙂 It was a great online team building experience, which in my opinion can be quite a challenge. It was a success, thank you !!

– Margaux Basset

Great team building event organized by Blazej. I highly recommend

– Ken Kawachi

Unique experience. Though we were all in different places, we felt the thrill of an in-person team building. It was unlike any other team building activities, we really had time to communicate, ponder on our mistakes, build up strategies and mostly have fun. Really recommended.

– Ketsia Asseereegadoo

spotkajmy się na ZOOMie i porozmawiajmy o Twoich potrzebach