
LEGO® SERIOUS PLAY®
REZULTATY
- Szersze spojrzenie na wyzwanie biznesowe
- Bardziej adekwatne decyzje
- Angażujące spotkanie dla wszystkich uczestników
Celem metody LEGO® SERIOUS PLAY® jest aktywizacja wszystkich członków zespołu, zebranie większej ilości spostrzeżeń, a ostatecznie większe zaangażowanie i skuteczniejsze wdrożenie rozwiązań.
Metoda LEGO® SERIOUS PLAY® ułatwia komunikację i rozwiązywanie problemów w organizacjach i zespołach. Opiera się na wykorzystaniu klocków LEGO® do modelowania pomysłów na lepsze strategie działania. Bazuje na koncepcji „myślenia przez dłonie” i dzięki temu lepiej wykorzystuje potencjał intelektualny członków zespołu.
Zapytaj o indywidualną wycenę
ZAŁOŻENIA
LEGO® SERIOUS PLAY® opiera się na zestawie podstawowych przekonań na temat przywództwa i organizacji:
- Liderzy nie znają wszystkich odpowiedzi na kluczowe problemy biznesu
- Sukces zespołu zależy od usłyszenia pomysłów wszystkich jego członków
- Ludzie mają naturalną potrzebę angażowania się oraz brania odpowiedzialności
- Zbyt często zespoły pracują nieoptymalnie, pozostawiając niewykorzystaną wiedzę osób, które niekoniecznie zabiegają o “czas przy mikrofonie”
- Żyjemy w świecie, który najlepiej można opisać jako złożony i adaptacyjny, dlatego bardziej zrównoważony rozwój może być osiągany gdy pozwolimy każdemu wnosić swój wkład i zabierać głos
ŹRÓDŁO
- Metoda LEGO® SERIOUS PLAY® opiera się na zagadnieniach zaczerpniętych z konstruktywizmu i neuronauki jednocześnie wykorzystując flow, zabawę oraz wyobraźnię uczestników.

Błażej Goraj.
Facylitator LEGO® SERIOUS PLAY®
20 lat temu zaczynałem od małego start-up’u ale szybko wciągnęli mnie giganci z listy Fortune500 tacy jak Hewlett-Packard i Mondelez International.
Kluczem w zdobywaniu doświadczenia była różnorodność: od projektów wdrożenia systemu help-desk, poprzez prowadzenie zmian organizacyjnych, tworzenie filmów animowanych dla dzieci, a na transformacji centrum usług wspólnych dla banku kończąc. Każdy problem projektowy, który musiałem rozwiązać kosztował mnie jeden włos z głowy.
Odkryłem, że najlepsze zespoły projektowe mają cztery moce: wizji, ludzi, narzędzi i rezultatów. Pomagam klientom rozwijać te moce prowadząc autorskie szkolenia oraz konsultacje projektowe.




























