Kompania Piwowarska – symulacja biznesowa Mir91 w rekrutacji

Jak sprawić żeby rekrutacja była dla kandydatów ciekawą przygodą niczym misja kosmiczna w międzynarodowym składzie? Co w sytuacji gdy z puli bardzo dobrych kandydatów musisz wybrać tych najlepszych w ostatnim etapie rekrutacji?

Fotografia: Zadokowany prom Atlantis do stacji kosmicznej Mir, podczas wspólnej misji, na której opiera się scenariusz symulacji biznesowej Mir 91

KLIENT:
Kompania Piwowarska jest liderem na polskim rynku piwa. W portfolio produktów znajdują się marki: LECH, Tyskie i Żubr, rodzina piwnych specjalności Książęcego, a także bogaty wybór piw smakowych i bezalkoholowych.

POTRZEBA:
Firma prowadzi szereg programów rekrutacyjnych wśród młodych talentów. Dział personalny poszukiwał atrakcyjnej formy sprawdzenia najlepszych kandydatów w sytuacjach projektowych. Dodatkowym aspektem było wzmocnienie pozytywnego doświadczenia kandydatów (candidate experiance) w przypadku osób, które przeszły do finałowego etapu rekrutacji ale ostatecznie nie zostały zatrudnione.

Fotografia: wycinek planszy symulacji Mir91, po której poruszali się uczestnicy symulacji realizując kolejne zadania

WYZWANIE:
Zrealizować symulację w wersji online i całość zmieścić w 4 godzinnym przedziale czasowym.  Zapewnić możliwość pokazania swojego potencjału każdemu z uczestników. Włączyć w proces kierowników (hiring managers), którzy ostatecznie podejmowali decyzję o przyjęciu poszczególnych kandydatów do pracy. Zapewnić walor edukacyjny wszystkim uczestnikom, tak aby niezależnie od wyniku rekrutacji uznali, że otrzymali dużą wartość z procesu rekrutacji.

ROZWIĄZANIE:
Wspólnie z przedstawicielami działu personalnego przeanalizowałem potrzeby procesu rekrutacji w wybranym programie poszukiwania talentów. Po analizie zdefiniowanej potrzeby zaproponowałem symulację Mir 91, która pozwala wyłonić umiejętności krytycznego myślenia i ciągłego doskonalenia w kolejnych iteracjach. Dodatkowo, w Mirze istotnym elementem jest retrospektywa, w trakcie której każdy z uczestników miał szansę przekazać informację zwrotną. Całość zwieńczona była wizytą kierowników, którzy mieli okazję zobaczyć swoich kandydatów w akcji w trakcie misji. Ciekawostką było to, że mogliśmy zobaczyć poszczególne osoby jak radzą sobie w trudnościach oraz jak wspierają proces grupowy. W trakcie symulacji, każdy z uczestników miał okazję przećwiczyć kilka różnych schematów przekazywania informacji zwrotnej co było dodatkowym walorem edukacyjnym dla wszystkich.

OPINIA KLIENTA:

Miałam przyjemność współpracować z Błażejem Gorajem przy okazji realizacji innowacyjnego projektu dla Kompanii Piwowarskiej. Błażej wykazał się ogromnym doświadczeniem i elastycznością w dopasowaniu narzędzi do niestandardowego rozwiązania jakie było potrzebne w procesie rekrutacyjnym. Wykazał się również dużym zrozumieniem naszych potrzeb i potrafił doskonale dopasować się do sytuacji.

Z naszej perspektywy, realizacja symulacji przebiegła wzorowo. Błażej to profesjonalista, który również jest po prostu świetnym człowiekiem a dzięki temu symulacja, która była częścią procesu rekrutacyjnego była przyjemnością dla Kandydatów i niesamowitym doświadczeniem, o czym przekonaliśmy się później dostając podziękowania za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Zdecydowanie polecam współpracę z Błażejem, bo to czysta przyjemność pracować z tak profesjonalną osobą, dla której praca jest dodatkowo pasją co bardzo widać, bo styl prowadzenia warsztatów jest bardzo swobodny i satysfakcjonujący. Uważam, że sposób w jaki Błażej prowadzi warsztaty jest nieocenioną wartością, bo przekazuje w nich dużo wiedzy, zmusza do refleksji, wytrąca ze strefy komfortu co powoduje, że dochodzimy do ważnych wniosków. Dodatkowym plusem jest pozytywny customer experience, którego doświadcza się w kontakcie z Błażejem.

Profile photo of Patrycja Kielar-Szyprowska
Patrycja Kielar-Szyprowska
HR Specialist

Kompania Piwowarska

spotkajmy się na ZOOMie i porozmawiajmy o Twoich potrzebach