Agile w Santander Leasing S.A.

W projektach warto dobrać odpowiednią metodykę tak jak obuwie do wyprawy górskiej. Pierwszy etap do bazy warto pokonać w wygodnych podejściówkach, a na lodowiec bezpieczniej założyć solidne buty z rakami.

Fotografia: Uczestnicy ćwiczą wdrażanie zmian w oparciu o empiryzm, który jest fundamentem Agile. Zazwyczaj wyzwaniem jest przejść od mówienia o pomyśle, przez pokazanie modelu jak to ma działać, do sprawdzenia w praktyce czy rzeczywiście przynosi wartość.

KLIENT:
Santander Leasing S.A.

ZAKRES:
Szkolenie Agile dla uczestników prestiżowego programu rozwojowego InFLuencerzy Leasingu w Santander Leasing. 

POTRZEBA:
Rynek usług finansowych w Polsce przeżywa dynamiczną transformację. Pandemia Covid-19 sprawiła, że w wielu branżach sposób docierania do klientów się przeobraził. Klienci oczekują produktów i procesów obsługi oraz wprowadzania zmian dostosowanych do ich potrzeb, dostarczanych w formie błyskawicznej. Zarząd Santander Leasing, aby w praktyce realizować priorytet Spółki, jakim jest hasło „Po pierwsze Klient” zwrócił uwagę na potrzebę wzmocnienia kompetencji zarządzania projektami oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla Klientów wśród pracowników kluczowych działów.

WYZWANIE:
Pokazać filozofię Agile w taki sposób, żeby uczestnicy wdrożyli zwinne metody pracy w swoich biurach i zespołach.

Fotografia: Pełne zaangażowanie zespołu w trakcie symulacji. Postawili sobie bardzo ambitny cel, wdrożyli usprawnienia w zakresie komunikacji i teraz wszystko zależy od jakości wykonania.

ROZWIĄZANIE:
Została przeprowadzona analiza potrzeb i stanu transformacji Agile. Bazując na Programie Rozwoju Organizacji, został opracowany program dwudniowych warsztatów Agile. Uczestnicy pracowali w grupach 4-6 osobowych wspólnie rozwiązując problemy w symulacji akcji ratunkowej Raven 13. Następnie, przeszli proces budowy produktu zgodnie z założeniami metody Scrum zawartej w programie szkolenia Agile. W trakcie warsztatów wszyscy uczestnicy mieli okazję wcielić się role występujące w projekcie, które pozwoliły doświadczyć na przykładzie jak najlepiej realizować projekt.

Fotografia: Radość ze zwycięstwa w symulacji!

Opinie uczestników

Super szkolenie. Bardzo ciekawe ćwiczenia. Fajne doświadczenie. Szkolenie z poczuciem humoru, dystansem do siebie i ogromną wiedzą połączone z praktyką.

– Wiesław Tabaka

Bardzo merytoryczne szkolenie, dużo wiedzy praktycznej. Podczas szkolenia była super atmosfera.

– Dominika Karasiak

Bardzo ciekawy warsztat! Mnóstwo przykładów, dzięki czemu łatwiej było zrozumieć Agile! Błażej jest świetnym trenerem.

– Marta Pietrzyk

Rewelacyjny trener, pełen werwy i z olbrzymią wiedzą. Polecam!

– Grzegorz Fiutka

Hej Błażej, właśnie podsumowuję ankiety po Twoim szkoleniu i masz średnią ocenę 5,0 to najwyższa ocena z tej i poprzedniej edycji naszego programu! Gratuluję i dziękuję za taką współpracę. 

– Paulina Józefowska

spotkajmy się na ZOOMie i porozmawiajmy o Twoich potrzebach