Agile w Santander Leasing S.A.

W projektach warto dobrać odpowiednią metodykę tak jak obuwie do wyprawy górskiej. Pierwszy etap do bazy warto pokonać w wygodnych podejściówkach, a na lodowiec bezpieczniej założyć solidne buty z rakami.

Klient: Santander Leasing S.A.

Zakres:

Szkolenie Agile dla uczestników prestiżowego programu rozwojowego InFLuencerzy Leasingu w Santander Leasing. 

Potrzeba:

Rynek usług finansowych w Polsce przeżywa dynamiczną transformację. 

Pandemia Covid-19 sprawiła, że w wielu branżach sposób docierania do klientów się przeobraził. Klienci oczekują produktów iprocesów obsługi oraz wprowadzania zmian dostosowanych do ich potrzeb, dostarczanych w formie błyskawicznej. Zarząd Santander Leasing, aby w praktyce realizować priorytet Spółki, jakim jest hasło „Po pierwsze Klient” zwrócił uwagę na potrzebę wzmocnienia kompetencji zarządzania projektami oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla Klientów wśród pracowników kluczowych działów.

Wyzwanie:

Pokazać filozofię Agile w taki sposób, żeby uczestnicy wdrożyli zwinne metody pracy w swoich biurach i zespołach.

Rozwiązanie:

Została przeprowadzona analiza potrzeb i stanu transformacji Agile. Bazując na Programie Rozwoju Organizacji, został opracowany program dwudniowych warsztatów Agile.Uczestnicy pracowali w grupach 4-6 osobowych wspólnie rozwiązując problemy w symulacji akcji ratunkowej Raven 13. Następnie, przeszli proces budowy produktu zgodnie z założeniami metody Scrum zawartej w programie szkolenia Agile. W trakcie warsztatów wszyscy uczestnicy mieli okazję wcielić się role występujące w projekcie, które pozwoliły doświadczyć na przykładzie jak najlepiej realizować projekt.

Co powiedzieli uczestnicy programu:

Super szkolenie. Bardzo ciekawe ćwiczenia. Fajne doświadczenie. Szkolenie z poczuciem humoru, dystansem do siebie i ogromną wiedzą połączone z praktyką.

Wiesław Tabaka 

Bardzo merytoryczne szkolenie, dużo wiedzy praktycznej. Podczas szkolenia była super atmosfera.

Dominika Karasiak

Bardzo cielawy warsztat! Mnóstwo przykładów, dzięki czemu łatwiej było zrozumieć Agile! Błażej jest świetnym trenerem.

Marta Pietrzyk 

Rewelacyjny trener, pełen werwy i z olbrzymią wiedzą. Polecam!

Grzegorz Fiutka 

Opinie

Fantastycznie poprowadzone warsztaty! Świetne przygotowanie – wielki plus za maila ze wskazówkami odnośnie przygotowania się do warsztatów, co ułatwiło ich sprawny przebieg. Punktualnie, rzeczowo, z dbałością o szczegóły i dobrą atmosferę. I bardzo kreatywne! Nauka zarządzania poprzez elementy gry, czyli połączenie działania z myśleniem i teorią w oprawie zabawy. To był bardzo wartościowy i owocny dzień. Dzięki!! 🙂

– Anna Wojciechowska

Udział w szkoleniu prowadzonym przez Błażeja był dla mnie ciekawą przygodą. Różnorodne zadania, dialog w klimacie otwartości i akceptacji, przystępny przekaz treści – wszystko to przyczyniło się do poszerzenia mojej świadomości siebie w kontekście specyfiki myślenia i działania. Dzięki szkoleniu mam poczucie bardziej spójnego obrazu siebie, swoich zasobów i ograniczeń, co przełoży się, jak myślę, na efektywne współdziałanie z innymi. Szczerze polecam!

– Renata Chylińska

Wielka wartość dodana po szkoleniu z zarządzania projektami. Dziękuję za profesjonalizm, pozytywne nastawienie, worek wiedzy i wskazówki jak wykorzystać to w życiu. Nauka na przykładach i własnych obserwacjach-bezcenne. Przy tym świetna zabawa. Polecam zdecydowanie! Dzięki!

– Marika Ochranowicz

Super flow podczas całych warsztatów 🙂 Szkolenie merytoryczne i praktyczne. Świetna zabawa i sprawdzenie się jako zespół podczas gry. Zdecydowanie polecam! 🙂

– Agnieszka Batory

Miałam okazję i przyjemność organizowania warsztatów dla naszej firmy z zarządzania projektami. Zdecydowaliśmy się na symulację biznesową i retrospektywę – to była świetna decyzja! Warsztaty niesamowicie wciągające, wszyscy podążali z dużym zaangażowaniem a Błażej stworzył niepowtarzalną atmosferę dla wymiany wiedzy. Sam kontakt pod względem formalnym również był bardzo pozytywny – wszystko poszło sprawnie, przed warsztatami odbyliśmy spotkanie, dzięki któremu mogliśmy zdefiniować nasze indywidualne potrzeby. Serdecznie polecam! 🙂

– Agnieszka Pałasz

Świetnie poprowadzone warsztaty. Atmosfera, którą Pan Błażej wprowadził była niesamowita i napędzała do działania. Wynioslam z zajęć bardzo dużo praktycznej wiedzy. Polecam.

– Agata Górska

Jeżeli zastanawiasz się nad uczestnictwem w zajęciach, to odpowiadam: stanowczo TAK! Dużo merytorycznej wiedzy, omówionej w prosty i przejrzysty sposób z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi. Ciekawe „zagrywki” pozwalające na spojrzenie na problem z różnych stron a jednocześnie aktywujące wszystkich uczestników do wspólnego rozwiązania danego problemu. Pomysł z grą angażująca wszystkich do współpracy uważam za genialny! Polecam!

– Paweł Kowalski

Świetnie poprowadzone szkolenie z zarządzenia projektami.Nietypowe metody, interesujące rozgrywki. Polecam jako uczestnik.

– Adam Wlekly

Doskonały szkoleniowiec. Motywuje do współdziałania w grupie, integruje, bardzo klarownie wyjaśnia zagadnienia, aktywuje i pogłębia proces działania. Świetnie umiejętności facylitatorskie. Bardzo polecam.

– darijah3

Pełen profesjonalizm podczas szkolenia, dużo merytorycznych treści, ale też dobra atmosfera, umiejętność zaangażowania uczestników do aktywnej i wydajnej pracy. Efektywnie wykorzystany czas!

– Aleksandra Winder

Serdecznie polecam szkolenia z Błażejem! Potrafi w ciekawy sposób przekazać wiedzę, zaangażować grupę do aktywnego uczestnictwa w szkoleniu, co jednocześnie zapewnia świetną zabawę!

– Dominika Romanowska

Świetne szkolenie, bardzo angażujące i pozostawiające zespół z konkretnymi pomysłami i otwierającą perspektywą 🙂 U prowadzącego widać doświadczenie i ogromny profesjonalizm.

– Aleksandra Franczak

Szkolenia u Błażeja G. to must! Dopasowane do możliwości zespołu, merytoryczne, duuuużo wiedzy, ale z zadbaniem o poziom energii i humoru w grupie. Człowiek nie wie, jak te 8 godzin mija i wychodzi z masą wiedzy i pomysłów. Dobrze się szkolić u takiego praktyka 🙂

– Barbara Niżyńska

Dziękujemy za warsztat „Zwinne zarządzanie projektami Agile” dla Firmy Centrumopakowan.com, w którym uczestniczyliśmy w licznym gronie 11 osób. Przedstawiona metoda zarządzania projektami jest prosta i efektywna, ale bez poprowadzenia krok po kroku przez profesjonalistę i kilku zajęć praktycznych mało w jakiej firmie przejdzie. A to wszystko mieliśmy w ciągu jednego dnia na szkoleniu Błażeja Goraja. Błażej inspirował, uczył, prowadził ćwiczenia. Wszystko z charyzmą i w dobrym humorze. Każda z osób miała swoją rolę, zadania, wypowiedzi, nie dało się zostać pasywnym na tym szkoleniu;). Na całodniowych szkoleniach zazwyczaj mam „chwile kryzysu”, w których chce się spać. Na tym szkoleniu tego się nie zdarzyło. Serdecznie polecam:)

– Swietlana

Pełen profesjonalizm, fantastycznie przeprowadzonej szkolenie. Dowiedziałem się wielu nowych rzeczy o Agile. Błażej prowadzi szkolenia w fantastyczny, ciekawy i przede wszystkim zabawny sposób. Naprawdę warto!

– Bruno Stelmaszyk

Bardzo merytoryczne szkolenie, duża ilość ćwiczeń pozwalających lepiej zrozumieć ideę i cel szkolenia. Pełen profesjonalizm i zrozumienie problemów, ciekawy sposób prowadzenia szkolenia – trochę na zabawnie, trochę na poważnie – pozwalało na rozluźnienie i większe zaangażowanie współuczestników. Narzędzia wykorzystywane podczas szkolenia bardzo łatwe w obsłudze i wizualnie pozwalające na zrozumienie procesów. Jestem bardzo zadowolona z przeprowadzonego szkolenia. Z czystym sumieniem polecam Błażeja – warto!

– Monika Rogalska

Szkolenie przeprowadzone w sposób bardzo interesujący, poparte przykładami z biznesu. Forma praktyczna pozwala na lepszą orientację danego tematu. Duża inspiracja!

– Roksana Obuchowska

Zajęcia bardzo treściwe i pomimo długiego czasu spędzonego przed monitorem było warto – bardzo duża atrakcyjność ! 🙂

– Jan Dekanzade

Błażej to profesjonalny, energiczny i inspirujący Trener. Dostarczył nam dużo konkretnej wiedzy, przydatnej w naszej pracy (!) w krótkim czasie. Materiał został przerobiony podczas gier i bardzo życiowych ćwiczeń. Potrafi słuchać, ma szeroką wiedzę i ciekawe doświadczenia z innych firm. Zdecydowanie polecam współpracę z Nim!

– Agnieszka Żak-Stechlińska

Szkolenie ciekawe, obrazujące tematykę wielowymiarowo, szeroki zasób wiedzy trenera, przez całe szkolenie utrzymywana atmosfera otwartości.

– Karolina Łańaska-Hejza

Szkolenie AGILE rewelacja. Tyle ciekawej wiedzy. Szkolenie w atmosferze otwartości, zaangażowania. Polecam!

– Agnieszka Mikołajczak

Świetne i inspirujące szkolenie! Wszystko na najwyższym poziomie! Bardzo polecam 🙂

– Aleksandra Interewicz

Błażej jest niezwykle profesjonalny, charyzmatyczny. Prowadzi warsztaty w sposób zorganizowany, transparentny. Sympatia i jego podejście do pozostałych osób powoduje, że spotkanie z nim to czysta przyjemność a praca staje się inspirująca.

– Marta Machowska

Interaktywna praca na zadaniach, dużo wiedzy praktycznej, która od razu można wykorzystać do działania.

– Marta Burdzinska

Bardzo mocne merytorycznie szkolenie i warsztaty, jednocześnie angażujące i inspirujące.

– Małgosia WPIP

Wspaniała atmosfera warsztatu, świetne przygotowanie i organizacja. 🙂

– Sylwia Stryjewska

Wspaniale szkolenie. Nieprzytłaczajaca, inspirująca energia i atmosfera. Angażowanie całego zespołu. Odpowiedni balans części warsztatowej i wykładowej. Minusem był brak agendy, ale był to jedyny minus 😉

– Aleksandra R.

Szkolenie przeprowadzone w formie angażujących projektów i zadań (interaktywna gra), z których sami wyciągamy wnioski pod okiem świetnego mentora.

– Filip Kensbock

Bardzo wartościowe szkolenie z Zarządzania projektami metodą Agile. Prowadzone w sposób angażujący, interaktywne, inspirujące do działania.

– Antanina Dolewa

Dzięki znajomości wielu narzędzi Błażej poprowadził zajęcia bardzo interaktywnie i warsztatowo, choć online. Ogromna wiedza została przekazana w praktyce, bo na podstawie przykładów z bogatego doświadczenia. A to wszystko w przyjemnej atmosferze. Wszystko profesjonalnie i rzetelnie 🙂

– Ewa Stefanowicz

Super wciągające szkolenie! Bardzo wartościowo spędzony czas 🙂

– Magdalena Senator

Prowadzący potrafi zbudować miłą atmosferę na szkoleniu. Sposób przekazywania wiedzy jest bardzo ciekawy,oparty na konkretnych przykładach a nie na nudnych slajdach. Bardzo dziękuję 🙂

– Beata Kamińska

Profesjonalnie poprowadzone szkolenie, w nowoczesny sposób, prostym językiem, z elementami gamifikacji. Zdecydowanie polecam!

– Piotr Sowiński

Rewelacyjne szkolenie i symulacja biznesowa
pomagająca właścicielom różnych branż spojrzeć na swój biznes z innej perspektywy a ponadto zmienić coś na lepsze
Dziękuje serdecznie za pomoc Panie Błażeju
Jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku i na pewno pomoże jeszcze nie jednej osobie . DAJE 6 gwiazdek a nie pięć:)

– Michał Drobniak

Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście, ogromne wyczucie sytuacji. Bardzo cenne i wartościowe szkolenie. Gorąco polecam!

– Iw GoNo

bardzo dobre szkolenie! charyzmatyczny prowadzący! Polecam

– Piotr Matuszewski

Skomplikowane zagadnienie podane w bardzo prosty, uporządkowany i praktyczny sposób. Niezwykle wartościowy warsztat.

– Joanna Dec-Galuk

Fantastyczne przygotowanie techniczne! W czasach ograniczonego kontaktu – nieograniczone możliwości. Wiedza merytorycza przekazana w sposób tak lekki, że czowiek chłonie ją jak gąbka wodę. Profesjonalizm i pozytywna energia!

– Bartek Pasek

gorąco polecam!!! świetnie przygotowane szkolenia, rewelacyjna energia Błażeja, która udziela się wszystkim uczestnikom :))

– Ewa Piszczorowicz

Inspirująco, ciekawie, efektywnie.
Prowadzący ma ogromną wiedzę, którą świetnie przekazuje teoretycznie ale też praktycznie.
Bardzo miła atmosfera! Polecam

– Agnieszka Frąckowska

Bardzo ciekawe szkolenie. Nie ma nudnych slajdów, podejście bardzo warsztatowe. Dużo inspiracji do rozwoju projektu.

– Oktawia Połczyńska

Świetny szkoleniowiec – otwarty, kontaktowy, życzliwy

– Marzena Zakrzewska

Bardzo polecam. Sporo innowatorskich rzeczy, które pozwalają szerzej wejść w temat. Niezwykle lekkie przekazywanie wiedzy merytorycznej. Pełny profesjonalizm.

– Pablo Dremo