ABC Technologies – lepsza współpraca w projektach

Stare przysłowie mówi: “Żeby dobrze kogoś poznać trzeba z nim zjeść beczkę soli”. A jak to zrobić gdy mamy zespoły z różnych lokalizacji, jeden dzień warsztatów i rosnący trend unikania soli w żywności? ;-P

Fotografia: Zaletą tych warsztatów była aktywna obecność zarządzających. Dzięki temu wsparte zostały wspólnie wypracowane pomysły usprawnień.

KLIENT:
ABC Technologies powstała 40 lat temu w Kanadzie. Na całym świecie posiada ok. 30 fabryk, biur sprzedaży i projektowych. Od samego początku istnienia działa w branży automotive, produkując i dostarczając bezpośrednio na linie produkcyjne części do największych producentów samochodów

POTRZEBA:
Wraz z rozwojem firmy oraz zmieniającymi się trendami rynku, pojawiła się potrzeba rozwoju w zakresie zarządzania projektami, organizacji pracy oraz zwiększania produktywności

Fotografia: Pierwsza misja symulacji Raven 13, poszczególne grupy koncentrują się na swoich priorytetach. Uczestnicy są w drodze do swoich “aha” momentów.

WYZWANIE:
Uczestnicy byli zlokalizowani w różnych krajach i potrzebne było zbudowanie poczucia wspólnej misji, jednego celu pomimo różnic kulturowych i priorytetów operacyjnych.

ROZWIĄZANIE:

Uczestnicy zostali podzieleni 5-6 osobowe grupy reprezentantów z różnych krajów. Dzięki temu od pierwszych minut symulacji Raven 13 wszyscy mieli możliwość poznać się lepiej we wspólnej misji ratowania ludzi. Symulacja pozwoliła wszystkim doświadczyć wspólnej pracy i wyzwań w projektach. Dostarczyła żywych analogii do Retrospektywy, która nastąpiła po południu. W trakcie retrospektywy uczestnicy mieli okazję podzielić się wrażeniami ze wspólnej pracy. Ciekawostką tej retrospektywy był duży poziom zaangażowania uczestników w proponowanie prostych, szybkich do wdrożenia usprawnień. Dzięki obecności dyrekcji, pomysłodawcy otrzymali wsparcie do zaproponowanych inicjatyw, co jest największą wartością tego warsztatu.

Fotografia: Retrospektywa, praca przy użyciu metafor obrazów organizacji, które pozwalają szybko wymienić się perspektywą uczestników.
Fotografia: Plakat, który obrazował dzień zmagań w symulacji oraz kluczowe wnioski i spostrzeżenia.

OPINIA KLIENTA:

Współpraca z Goraj.com pozwoliła zwiększyć świadomość i kompetencje kadry pracowniczej. Polecam Goraj.com w zakresie szkoleń oraz programów rozwojowych dla pracowników, gdyż dzięki mogliśmy wprowadzić zmiany organizacyjne, które pozwoliły nam podjąć się nowych przedsięwzięć w sposób świadomy, efektywny i skuteczny.

Dominiki Fryczyński
Dyrektor Generalny
ABC Technologies
spotkajmy się na ZOOMie i porozmawiajmy o Twoich potrzebach